Kategorijos
Naujienos

Asmenybė ir finansai

Nors atrodytų, kad finansai ir psichologija yra susiję mažai, negali būti blogiau! Psichologai prieš kurį laiką pastebėjo, kad kiekvienas iš mūsų turime tam tikrą finansinės asmenybės tipą. Tai priklauso nuo mūsų požiūrio į pinigus, nuo to, kaip mes juos išleidžiame, ar net galvojame apie pinigus.

Kokio tipo finansinė asmenybė esate jūs?

Ar norite taupyti ar išleisti? Investuojate ar taupote indėliui? O gal neturite supratimo apie pinigus ir jie jums yra antraeiliai? Ekspertai išskiria daugybę finansinių asmenybių tipų. Pateiksime populiariausius:

  1. Taupus – taupantis jis jaučiasi saugus. Jis džiaugiasi, kai pavyksta sutaupyti perkant. Todėl jis visada pasirinks kuo pigesnį variantą. Jis nekenčia pinigų leidimo. Jam dažnai trūksta lankstumo ir spontaniškumo.
  1. Ignoramas – jam nerūpi pinigai, o finansai jam yra juodoji magija. Jis dažnai pamiršta apie paskolų grąžinimą, nepamena apie pradelstas įmokas ir sąskaitas. Todėl laiškų, šaukimų ir sąskaitų krūva nuolat auga, o neišmanėliai daro viską, kad išvengtų atsakomybės.
  1. Leidėjas – mėgsta leisti pinigus. Jis dažnai mėgaujasi apsipirkinėjimais, dovanoja artimiesiems dovanas, moka už draugus restoranuose ir užeigose. Jis išleidžia daug daugiau nei uždirba. Tai reiškia, kad jis dažnai susiduria su finansiniais sunkumais.
  1. Drąsuolis – nebijo rizikuoti. Jis yra spontaniškas ir trokšta padaryti daugiau. Jis mėgsta investuoti pinigus ir nebijo priimti sprendimų. Rizikos prisiėmėjas investuos daugiau nei taupys. Finansus jis vertina kaip būdą įgyti prestižą ir socialinę padėtį.

Ir tu? Ar priklausote vienai iš minėtų grupių? O gal galite pamatyti keletą savybių savyje? Suprasti savo finansinę asmenybę leidžia geriau kontroliuoti savo biudžetą. Mes galėsime suprasti savo veiksmus ir atsverti žalingus įpročius.

Įvertink

Autorius Evaldas Pasksiu

Mėgstu rašyti apie viską verslą ir finansai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.