Beprocentė paskola – 2021 geriausias variantas

Kas yra beprocentė paskola?

Tai bankų ir ne bankų sektoriaus skolintojų teikiama paskolos rūšis, už kurią neskaičiuojamos palūkanos ir nereikalaujama jokio užstato – nei įkeitimo, nei garantijos.

Ši paskolos rūšis taip pat vadinama 0 % mokesčio paskola arba nemokama paskola.

Šios rūšies paskola reikalauja, kad paskolos gavėjas grąžintų skolintojui lygiai tokią pačią sumą, kokią jis iš pradžių pasiskolino, pvz., jei pasiskolinote 100 eurų, turite grąžinti būtent 100 eurų.

Beprocentines paskolas teikia tiek bankų, tiek nebankiniai skolintojai, tačiau jų naudojimo sąlygos skiriasi.

Bankų ir nebankinių skolintojų kreditai be palūkanų

Bankų sektoriaus skolintojai arba Latvijos komerciniai bankai, tokie kaip „Swedbank“, SEB ir DNB, siūlo kredito korteles su beprocentiniu kredito limitu arba beprocentines kredito korteles.

Šiose kortelėse nustatytas metinis mokestis, kredito limitas, grąžinimo terminas, kredito atostogos ir palūkanų norma, kuri, logiškai mąstant, yra 0 % beprocentinei kredito kortelei.

Reikėtų pabrėžti, kad laiku ir reguliariai grąžinant paskolą kreditorius turi teisę tam pačiam asmeniui pakartotinai suteikti beprocentinį kreditą, neimdamas mokesčio.

Tačiau, jei paskolos įmokos nemokamos laiku ir nuolat vėluojama jas sumokėti, kreditorius turi teisę iš paskolos gavėjo reikalauti baudinių palūkanų.

Norėdami gauti kredito kortelę su beprocentiniu kredito limitu, turite pasirinkti jūsų poreikius ir pageidavimus atitinkantį banką, užpildyti paraiškos formą, pateikti pasą ir asmens pajamas patvirtinantį dokumentą.

Nebankiniai skolintojai siūlo visai kitokio pobūdžio beprocentinius kreditus, nes savo naujiems klientams suteikia beprocentinę paskolą už pirmąją paskolą.

Tačiau ši papildoma paslauga galima tik pirmą kartą: jei klientas norės dar kartą pasiskolinti iš to paties skolintojo, jam jau bus taikoma palūkanų norma, kuri nebankiniams skolintojams yra didelė, palyginti su bankų palūkanų normomis. Labai retais atvejais skolintojas gali pasiūlyti beprocentę paskolą esamiems klientams, bet tik su sąlyga, kad jie sąžiningai įvykdė visus ankstesnius kreditinius įsipareigojimus atitinkamam kreditoriui.

Jei norima nuolat išvengti palūkanų mokėjimo, t. y. gauti šią palankią paskolą vėl ir vėl, galima kiekvieną kartą dėl paskolos kreiptis į vis kitą nebankinį kreditorių ir pasinaudoti jo pasiūlymu pirmą ir paskutinį kartą.

Atvirai kalbant, beprocentė paskola šiuo atveju yra viena iš rinkodaros priemonių, naudojamų naujiems klientams pritraukti, ir tai padeda, nes didelė tikslinės auditorijos dalis įsivaizduoja, kad šios sąlygos bus taikomos kiekvieną kartą, kai jie norės pasiskolinti pinigų. Pažymėtina, kad šiuo metu dauguma nebankinių paskolų teikėjų naudoja šį metodą naujiems klientams pritraukti, tačiau, žinoma, klientui tai tik į naudą, nes jis gali pasirinkti sau palankiausias paskolos sąlygas.

Norint gauti tokią beprocentę paskolą, priklausomai nuo skolintojų sąlygų, reikia apsilankyti pas juos asmeniškai, nusiųsti paraišką internetu arba išsiųsti prašymą SMS žinute.

Kas yra beprocentė greitoji paskola?

Jei pažvelgtumėte į beprocentinių paskolų ir greitųjų kreditų santykį, dauguma greitųjų kreditų teikėjų naujiems klientams pirmą kartą skolinantis siūlo beprocentines paskolas. Šiandien tai taip įprasta, kad galima sakyti, jog pirmasis ir beprocentis kreditas tapo beveik sinonimais.

Pirmosios beprocentės paskolos limitas visada yra mažesnis už vėlesnių paskolų limitą, kuris nustatomas siekiant iš dalies kompensuoti vėliau dėl nemokamos paskolos patirtus finansinius nuostolius. Tiesa, kompensacija galima tik tuo atveju, jei klientas nusprendžia kreiptis į tą patį kreditorių dėl kitos paskolos, tačiau patirtis rodo, kad daugeliu atvejų taip ir yra: jei klientas yra patenkintas pirmąja paskola ir jos sąlygomis, labiau tikėtina, kad jis ir kitą kartą liks lojalus atitinkamai įmonei.

Reikėtų pabrėžti, kad beprocentė paskola lieka nemokama paskola tik tuo atveju, jei klientas nevėluoja ir padengia jos grąžinimą – priešingu atveju skaičiuojamos baudinės palūkanos, dėl kurių paskola jau tampa mokama paslauga, o pirmosios paskolos grąžinimo laikotarpio pratęsti neįmanoma.

Jei baiminatės, kad dėl didelių palūkanų normų būsite įkalinti nesibaigiančiame paskolų liūne, tikrai patartina imti beprocentę paskolą, kuri yra patikrinta ir saugi skolinimosi forma be jokių paslėptų sąlygų. Jums tereikia pasirinkti tinkamiausią pasiūlymą ir prireikus juo pasinaudoti. Kad būtų lengviau palyginti ir išsirinkti skolintojus, sukūrėme lentelę, kurioje pateikiama išsami ir visapusiška informacija apie populiariausių nebankinių skolintojų Latvijoje paslaugas.

Kodėl siūloma „nemokama pirmoji paskola“?

Ar tikrai nemokamas reiškia nemokamas?

Beprocentė paskola iš tiesų yra nemokama, o jei pasiskolinsite, pavyzdžiui, 100 eurų, taip pat turėsite grąžinti 100 eurų, taigi, nors ši paslauga gali atrodyti kaip raudona girnapusė, taip nėra ir žmonės gali gauti šių pinigų be jokių papildomų išlaidų. Vienintelis dalykas, kurį turite sumokėti, yra 1 centas – registracijos mokestis, ir tai tikrai nėra papildomos išlaidos, nes tas 1 centas reiškia papildomą saugumą. Jei kreditorius siūlo skolintis be palūkanų, galite būti tikri, kad taip ir bus, ir tai nėra rinkodaros triukas.

 

Įvertink

Parašykite komentarą