Kategorijos
Naujienos

Kodėl reikalingas lietingos dienos fondas: kaip pasiruošti finansinei audrai

Gyvenimas nenuspėjamas. Kai kurios dienos nėra visos saulės spinduliai, pavyzdžiui, kai sugenda jūsų automobilis arba jūsų namą reikia remontuoti. Šios situacijos nutinka visiems. Štai kodėl svarbu taupyti, kol viskas gerai, todėl būsite apsaugoti, kai viskas bus blogai. Lietingos dienos fondas gali padėti sumokėti už netikėtas sąskaitas, viršijančias įprastas pragyvenimo išlaidas.

Būsite ramūs žinodami, kad galite sau leisti netikėtą ar dvi sąskaitas. Dar svarbiau tai, kad galite padengti išlaidas neapmokestindami jų savo sąskaita kreditine kortele arba imant asmeninę paskolą – abiem gali būti didelės palūkanos. „Rainy day“ fondo išlaikymas taip pat gali padėti kurti finansinė drausmė įpratindamas taupymą.

Šiame straipsnyje pasidalinsime, kas yra lietingos dienos fondas, kiek turėtumėte turėti lietingos dienos fonde ir kaip pradėti taupyti. Įtraukite į lietingą dienos fondą finansų planavimas likti pasirengus, kai įvyks kita finansinė audra.

Kas yra lietingos dienos fondas?

1 iš 5 suaugusiųjų 2018 m. Patyrė didelių medicinos išlaidų

Lietingos dienos fondas yra pinigų suma, skirta nedidelėms išlaidoms, kurios nėra įprastos jūsų gyvenimo išlaidos. Idėja yra naudoti lietingos dienos fondą vienkartinėms išlaidoms, tokioms kaip automobilio ar namų remontas.

Kodėl jis vadinamas lietingos dienos fondu? Lygiai taip pat, kaip jums reikia pakoreguoti savo planus, kad prisitaikytų prie netikėtų orų, taip pat turėtumėte turėti finansinę atsargą netikėtoms išlaidoms padengti. Galite nenumatyti perkūnijos ar sugedusios skalbimo mašinos, tačiau bet kuri iš jų gali įvykti bet kuriuo metu, todėl geriausia pasiruošti.

Kiek pinigų turėčiau turėti savo lietingos dienos fonde?

Tinkama pinigų suma lietingos dienos fonde kiekvienam yra skirtinga, tačiau ekspertai siūlo 1000 USD kaip atspirties tašką. Pavyzdžiui, 1 000 USD turėtų padengti tokius dalykus kaip paprastas automobilio remontas ar naujas prietaisas.

Idealiu atveju jūsų lietingos dienos fondas būtų lygus didžiausiai sumai, kurios galite tikėtis sumokėti už netikėtą sąskaitą. Jei jūsų sveikatos priežiūros atskaitymas yra 1500 USD, jūs bent jau tiek norėsite pasilikti savo lietingos dienos fonde. Automobilių remonto kainos svyruoja, tačiau įprasti stabdžių ar generatoriaus taisymai kainuoja nuo 400 iki 700 USD. Tik tuo atveju, jei dvi lietingos dienos nutiks arti vienas kito, verta padidinti savo taupymo tikslą.

Jei norite gauti patarimų dėl savo unikalios situacijos, apsvarstykite galimybę kreiptis į finansų patarėją. Jie gali pažvelgti į dabartinius jūsų finansus ir padėti jums sukurti puikų taupymo planą. Jie taip pat gali padėti nuspręsti kiek pinigų įdėti į lietingą dieną ar skubios pagalbos fondą.

„Rainy Day“ fondai ir skubios pagalbos fondai

Lietingos dienos fondas Skubios pagalbos fondas
Rekomenduojamas taupymas 1 000 USD 3–6 mėnesių pragyvenimo išlaidos
Ką daro
Šis viršelis?
Keletas netikėtų sąskaitų ar išlaidų Išplėstinė finansinė įtampa didelių gyvenimo pokyčių metu
Kur turėčiau
Laikyti šią sąskaitą?
Grynųjų pinigų ar taupomoji sąskaita Pinigų rinka arba kompaktinis diskas

An skubios pagalbos fondas yra didesnis finansinis saugumo tinklas – paprastai prilygstantis trijų – šešių mėnesių pragyvenimo išlaidoms. Nors lietingos dienos fondas paprastai būna daug mažesnis nei skubios pagalbos fondas, abu yra labai svarbūs jūsų finansiniam planui.

Turėdami lėšų neįprastoms išlaidoms, galite padengti papildomas išlaidas nepatirdami per didelių sunkumų. Pvz., Jei neturite skubios pagalbos ar lietingos dienos fondo, gali tekti kreiptis į Asmeninė paskola arba darbo dienos paskola. Šio tipo paskolų palūkanų normos yra aukštos, o tai reiškia, kad ilgainiui mokėsite daug daugiau. Priešingu atveju galite atsidurti nuo savo 401K ir kitos santaupos, kurios gali pakenkti jūsų ilgalaikiams finansiniams tikslams. Turėdami lengvai prieinamas atsargines lėšas, turėsite ramybę, žinodami, kad galite padengti papildomas sąskaitas.

Kaip sutaupyti lietingos dienos fondui

sutaupykite pinigų savo lietingos dienos fondui

Laimei, yra keli puikūs būdai sukurti lietingos dienos fondą, tačiau pirmiausia turėtumėte sudaryti biudžetą arba pakoreguoti dabartinį planą, kad prisidėtumėte prie lietingos dienos fondo. Tokiu būdu galite maksimaliai padidinti savo indėlį, kol pasieksite tikslą, tada perveskite tuos pinigus į kitas taupomąsias sąskaitas. Čia yra geriausi būdai taupyti lietingos dienos fondui:

  • Nustatykite tiesioginį indėlį: Sukurkite atskirą tiesioginis indėlis kad dalis jūsų atlyginimo patektų tiesiai į lietingos dienos fondą.
  • Atsisiųskite programą: Kai kurie biudžeto programos automatiškai suskirstykite savo atlyginimą pagal biudžetą ir reguliariai duosite patarimų bei patarimų dėl taupymo.
  • Kas mėnesį perveskite grynuosius pinigus: Nustatykite automatinį perdavimą, kuris atliekamas kartą per mėnesį. Pavyzdžiui, galite pervesti 50 USD per mėnesį iš savo banko sąskaitos į pinigų rinkos fondą.
  • Sukurkite lietingos dienos fondo indelį: Meskite savo atsarginius pinigus į stiklainį ar taupyklę. Nors jūsų fondas bus mažas, laikui bėgant jis bus kuriamas ir lengvai prieinamas.
  • Pakeiskite kai kurias nuožiūra pasirinktas išlaidas: Jei paprastai turite latte ryte arba kiekvieną mėnesį įsigyjate naujų drabužių, apsvarstykite galimybę kelis mėnesius sumažinti. Padėkite tai diskreciniai pinigai savo lietingos dienos fonde, kol pasieksite tikslą.

Kur turėčiau dėti savo lietingos dienos fondą?

Jūsų lietingos dienos lėšos turėtų būti lengvai prieinamos ir laikomos skystoje sąskaitoje, o tai reiškia, kad galite jas greitai gauti be jokių mokesčių. Pinigų rinkos, taupomosios sąskaitos ir didelio pelningumo banko sąskaitos yra puikios galimybės.

Kad jūsų finansai būtų tvarkomi, lietingos dienos fondas turėtų būti atskirtas nuo kitų jūsų investicijų ir sąskaitų. Tokiu būdu tiksliai žinosite, kiek turite, ir galėsite išsigryninti lėšas, kai to prireiks.

Turėdami lietingos dienos fondą, galite gauti ramybę ir daugiau finansinio stabilumo. Turėsite atsarginę kopiją išlaidoms padengti, kai pasirodys tamsūs debesys, nereikalaujant paskola. Jūs taip pat turėsite daugiau kvalifikacijos taupymas, kuris gali pasiūlyti naujų finansinių galimybių. Turėdami papildomų lėšų, jūs atnešite šiek tiek saulės į jūsų lietingą dieną.

Šaltiniai

CNBC | „Investopedia“ | Federalinis rezervas

Įvertink

Autorius Jonas Kesius

Rašo paskolų tema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.