Ar savijautą lemia tik pajamų dydis?

Šiuo metu gyvename amžiuje, kuriame materialinės vertybės vaidina labai svarbų vaidmenį. Tai suprantama, nes naujasis amžius mus stebina ir lepina naujomis technologijomis, beprecedentėmis galimybėmis ir skirtingomis perspektyvomis. Manome, kad žmonių noras uždirbti kuo daugiau yra teisingas, nes didelės pajamos leidžia įgyvendinti svajones ir mėgautis visais gyvenimo privalumais.

Bet ar yra kažkas bendro dėl žmogaus gerovės, susijusios su jo banko sąskaita? Atsakymas atrodo akivaizdus ir kyla tik vienas banalus dėsningumas, kuo daugiau žmogus turi pinigų, tuo jis turtingesnis, tuo aukštesnis jo gerovės lygis. Bet ar taip yra iš tikrųjų, ar galime gyventi klestintį gyvenimą, uždirbdami tik daug pinigų ir mokėdami už jų materialines vertybes ir paslaugas? Taigi, visi daug uždirbantys žmonės gyvena klestinčiai? Norėčiau tai pasakyti, bet, deja, gyvenime yra daugybė pavyzdžių, kai turtai neatnešė laukiamos klestėjimo, taip pat yra priešingų pavyzdžių, kai daug mažesnes pajamas gaunantys žmonės gyvena klestinčią, laimingą ir visavertį gyvenimą. Kyla klausimas, ar gerovę lemia tik pajamų dydis?

Klestėjimas reiškia, kad viskas yra gerai ir ne tik materialiai, nes žmogaus poreikiai yra daug platesni. Klestėjimas yra visas mechanizmas, apimantis kelias žmogaus gyvenimo sritis.

Finansinė, materialinė gerovė

Šiai sričiai galime priskirti klausimus: kur dirbti, už kokį atlyginimą esu pasirengęs dirbti šį darbą, karjeros plėtra, ar man patinka ir patinka šis darbas. Galime tik pasakyti, kad žmonėms labai svarbu gyventi klestint, uždirbti tiek pinigų, kad jie galėtų įgyvendinti savo tikslus, patenkinti materialinius poreikius.

Sveikata yra dar vienas labai svarbus gerovės rodiklis

Tai labai svarbi ir neatsiejama gerovės dalis. Taigi, kai sergate, jums reikia pinigų? Žinoma, norint išgydyti reikia pinigų, tačiau kad ir kiek pinigų būtų jūsų banko sąskaitoje, jų vienu metu išgydyti nepavyks. Sveikata yra labai svarbus vidinis mūsų šaltinis. Kol esame jauni, dažnai apie tai negalvojame. Retai kuris iš mūsų atkreipia dėmesį į savo sveikatą ir jos prevenciją: sportą, gimnastiką, taip pat vitaminų vartojimą. Dažnai apie sveikatą prisimename tik tada, kai esame priversti pirkti vaistus ir kreiptis į medikus.

Santykiai tarp vyro ir moters, santykiai šeimoje, santykiai su vaikais, tėvais ir artimaisiais

Papasakokite, kokios bus svarbios jūsų pajamos ir sveikata, jei neturėsite pilnaverčių šeimos santykių. Žmonės yra išdėstyti taip, kad jie turi labai svarbius santykius (žinoma, ir čia yra išimčių), jei žmogus neturi sutuoktinio, jis bando jį rasti, jei žmonės ginčijasi, tada jie bando susitaikyti. Mes visada ieškome būdų, kaip užmegzti santykius, nes jei žmogus neturi vidinės ramybės ir harmonijos, ima kentėti visos jo gyvenimo sritys, įskaitant jo savijautą.

Santykiai su vaikais taip pat yra labai svarbūs, juos reikia išmokyti organizuoti savo darbo dieną taip, kad jie galėtų dalyvauti auklėjant, kad jie turėtų pakankamai laiko skirti reikiamą dėmesį. Panašiai yra ir su tėvais. Skirkite jiems laiko, paskambinkite ar apsilankykite, tai paskatins gerus santykius, taip pat jūsų savijautą ir pasitenkinimą. Tą patį galima pasakyti apie bet kokius santykius: su artimaisiais, draugais, taip pat su kolegomis darbe.

Mokymasis ir tobulėjimas

Gyvenimas nestovi vietoje, viskas vystosi. Prieš daugelį metų negalėjome įsivaizduoti, kad mobiliuosius telefonus naudos visi, tiek vaikai, tiek pensininkai. Šiais laikais svarbu žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, mokytis ir tobulėti. Kad gyvenimas būtų pilnas ir geros savijautos, smegenims dirbant svarbu duoti naujos medžiagos – kūnas gyvas. Mokymasis ir tobulėjimas, pasitenkinimas savimi yra labai svarbūs gerovės rodikliai.

Poilsis

Jei nemokame tinkamai atsipalaiduoti, tai nemokame ir tinkamai dirbti. Mes dažnai aukojame šią sritį dėl materialinės gerovės. Tai, kas vyksta, yra tiesa: mes praleidžiame daug laiko dirbdami, tačiau tai jokiu būdu neatspindi mūsų pajamų. Kodėl? Nes jei žmogus nepailsi, jis nesugeba efektyviai dirbti. Vargu ar žmogus galės savo gyvenimą laikyti klestinčiu, jei bus išsekęs.

Aistra, pomėgiai

Gyvenime žmonėms, kurių darbas yra jų hobis, labai pasisekė, tačiau tai ne visiems. Bėgant metams, žmonių interesai taip pat pradeda mažėti, žmonės tampa mažiau mobilūs, jie mažiau domisi. Todėl bet kokio amžiaus žmonėms labai svarbu įvairios aistros, pomėgiai, viskas, kas skatina jų vystymąsi, daro jų gyvenimą įvairų ir įdomų bet kokiame amžiuje.

Dvasinis tobulėjimas

Vaikščiodami per gyvenimą, visi norime pasiekti tiek materialinės, tiek dvasinės gerovės, jei sujungsime šias dvi sąvokas, tada galime drąsiai teigti, kad klestėjimas yra tam tikra harmonija, pasireiškianti žmogaus pasitenkinimu savo vidiniu ir išoriniu pasauliu. Todėl žmogui labai svarbu tobulėti ir tobulėti ir dvasiškai.

Žmonės yra labai skirtingi, ir jei kiekvieno jų paklaustų, jų manymu, klestinčio gyvenimo, atsakymai tikrai būtų labai skirtingi. Jokiu būdu nebūtų galima palyginti milijonieriaus atsakymo su benamio žmogaus reakcija. Tik mes galime suformuluoti, ko mums reikia, kad mūsų gyvenimas klestėtų, ir tai supratę galime pabandyti tai pasiekti.

Parašykite komentarą