Pagrindinis bet kurios paskolos, palyginti su kitomis paskolomis, bruožas yra tai Balandis arba metinė mokesčio norma, kuris nustato procentą, kiek turėsite permokėti, jei nuspręsite gauti šią paskolą. Šios palūkanų normos iš esmės parodo pinigų sumą, kurią bankas ims kaip komisinį mokestį už dar negrąžintus pinigus, o tai savo ruožtu reiškia, kad 5% paskolos, kuri bus negrąžinta 1000 eurų, bus 50 eurų, tačiau 5% paskolos, kurios negrąžinta suma bus 500 EUR, 5% – 25 EUR. Tokiu būdu nesunku suprasti, kaip ta pati skirtingų kredito sumų palūkanų norma gali sudaryti tokias skirtingas išlaidas, tačiau dar svarbiau būtų suprasti, kaip skirtingos tos pačios kredito sumos palūkanų normos gali sudaryti skirtingas palūkanų normas . Imant tą patį pavyzdį su 1000 eurų paskola, tokiai paskolai 3 proc. Norma būtų tik 30 eurų per metus, tačiau 20 proc. Norma būtų net 200 eurų per metus, jau nekalbant apie GPL tarifus, kurie gali būti net 100%, tokiu atveju turėtumėte permokėti visus 1000 eurų, ir tai beprotybė! Būtent todėl, kad ši palūkanų norma yra svarbiausias bet kurios paskolos komponentas, tada palūkanų normos sumažinimas gali būti gana pelningas ir net vieno procento sumažinta ilgalaikės paskolos palūkanų norma gali būti labai naudinga kelerius metus! Todėl pabandykime išsiaiškinti, kokie yra šie palūkanų normų mažinimo būdai.

  • Keičiantis kreditorius – Vienas iš paprasčiausių ir dažniausiai pasitaikančių būdų pakeisti paskolos palūkanų normas yra pakeisti paslaugų teikėją, kai iš esmės tą pačią paskolą gaunate iš kito banko ar privataus kreditoriaus, tačiau su mažesnėmis palūkanomis ir su šia antrąja paskola sumokėkite pirmąją paskolą ir toliau mokėti paskolą čia. antroje įstaigoje. Tokie veiksmai nėra įprasti, tačiau yra atvejų, kai žmonės taip elgiasi ir gauna daug mažesnes palūkanų normas, ypač eidami iš privačių kreditorių į banką arba iš vieno banko į kitą. Tačiau gali būti, kad kai tik pranešate bankui, kad norite refinansuoti paskolą, bankas pasiūlys jums palankesnes sąlygas ir galiausiai jūs būsite naudos gavėjas.

  • Paskolos užtikrinimas užstatu – Taip pat suteikiant paskolą su įkeitimu ar laiduotoju, galima sumažinti šios paskolos palūkanas, nes tokiu atveju kreditoriui kyla mažesnė rizika prarasti pinigus, todėl galima pasiūlyti mažesnį procentą. Naujo garanto ar įkeitimo pridėjimas prie esamos paskolos nėra retas atvejis, tačiau per pastarąją ekonominę krizę bankai netgi reikalavo tai padaryti pažeidžiamiausiems klientams, kad jie galėtų garantuoti paskolos grąžinimą. Ir jei bankas jau paprašė tokių priemonių, tuomet gali būti, kad jei norite sumažinti paskolos palūkanų normą, tai galėsite padaryti sukurdami garantiją ar pritraukdami laiduotoją.

  • Derėjosi – Ir paprastai paprasčiausias būdas sumažinti palūkanų normas yra pasikalbėti su banku, kur galite pasakyti, kad ieškote būdų, kaip sumažinti palūkanų normas, ir kad taip ilgai esate šios įstaigos klientas, todėl bankas gali pasitikėti jumis ir suteikti šias mažesnes palūkanų normas. Žinoma, tikimybė, kad toks žingsnis pavyks, yra nereikšmingas, tačiau blogo to tikrai nebus, o blogiausiu atveju jūs tiesiog gausite atsisakymą.

Tikiuosi, kad jums pasiseks viena iš šių metodų, tačiau jei turite daugiau pasiūlymų, nedvejodami paskelbkite juos komentarų skyriuje ir mes juos pridėsime, kad kiti skaitytojai taip pat galėtų gauti patarimų!