Bedarbio paskola

Kokia geriausia bedarbio paskola ?

Aš praradau darbą

Prieš suteikdami bet kokią paskolą, tiek bankų, tiek nebankinio sektoriaus kreditoriai vertina savo potencialų klientą dviem pagrindiniais aspektais: jo kredito istoriją ir mokumą.

Kaip žinia, sugadinta kredito istorija yra populiariausia ir, deja, svarbiausia kliūtis, trukdanti ar net neleidžianti gauti paskolos. Sugadinti kredito istoriją gana paprasta – pavėluotas arba nesumokėtas paskolos mokėjimas sugadina kliento kredito istoriją ir įtraukia jį į skolininkų sąrašą.

Šie skolininkų sąrašai duomenų bazėse yra laisvai prieinami kiekvienam kreditoriui ir gerokai palengvina jų darbą vertinant potencialius klientus.

Šiose duomenų bazėse pateikiama visa daugiau kaip 10 metų kredito istorija, į jas įtraukti ne tik pradelsti kreditiniai įsipareigojimai, bet ir visi kredito mokėjimai su jų mokėjimo terminais, iš kurių galima spręsti apie skolininko mokėjimo drausmę.

Norint atsisakyti suteikti paskolą, net nebūtina turėti neįvykdytų kreditinių įsipareigojimų – pakanka prastos mokėjimo drausmės, kuri rodo skolininko neorganizuotumą, nerūpestingumą ir nepatikimumą.

Kiekvienas kreditorius turi prieigą ne tik prie jau minėtų skolininkų duomenų bazių, bet ir prie tokių informacijos šaltinių, kuriuose kaupiami duomenys apie potencialaus kliento užimtumą ir pajamas. Tokią informaciją galima gauti bendradarbiaujant su Valstybine pajamų tarnyba ir Valstybine socialinio draudimo agentūra. Ši informacija naudojama potencialaus kliento mokumui įvertinti. Jei turimos informacijos nepakanka, dažnai kliento prašoma pateikti savo banko sąskaitos išrašą , kuriame atsispindi bent 6 paskutinių mėnesių pajamos ir išlaidos. Banko sąskaitos išrašo ypač prašoma tais atvejais, kai klientas neturi oficialios darbovietės ir darbo užmokesčio , tačiau tikriausiai yra ir kitų pajamų šaltinių ir rūšių, apie kurias VMI ir VSAKIS nėra išsamiai informuoti.

Kaip žinote, darbo užmokestis yra tik viena iš galimų pajamų rūšių. Kiekvienas žmogus taip pat gali turėti pajamų pensijos, stipendijos, socialinių išmokų, turto nuomos pajamų, autorinių atlyginimų ar draudimo honorarų, aukų, tėvų ar kieno nors kito gautų finansinių lėšų ir vadinamojo “atlyginimo vokelyje”, kuris oficialiai niekur nenurodomas.

Ne mažiau svarbu įvertinti ir kliento išlaidas , nes, kaip žinome, žmogus gali turėti dideles pajamas, bet gali gyventi neapgalvotai ir išlaidžiai, išleisti daugiau nei gauti. Jei išlaidos viršija pajamas, gal todėl šiam asmeniui ir reikia paskolos?

Analizuojant potencialaus kliento pajamas ir išlaidas, vertinamas jo mokumas arba kreditingumas . Kreditingumą apibūdina asmens mėnesio pajamų atitikimas mėnesinei paskolos įmokai, t. y. jei asmens mėnesio pajamos yra tokios reguliarios, kad padengia įmokas per visą paskolos laikotarpį ir jų pakanka visiškai padengti mėnesio įmokos normą, ir tiek, kiek lėšų pragyvenimui, asmuo gali būti laikomas kreditingu.

Kaip matyti iš to, kas išdėstyta pirmiau, darbo neturėjimas nėra kliūtis gauti paskolą, jei turite kitų,

Greita paskola be darbo

Kaip minėta, prieš suteikdami paskolą, potencialaus kliento kredito istoriją ir mokumą vertina tiek bankų, tiek nebankinių kreditorių. tik, klausimas, kiek visi tai daro? Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad paskolas iš nebankinių kreditorių galima gauti greičiau ir paprasčiau nei iš banko kreditorių būtent todėl, kad nebankiniame sektoriuje kredito istorijai ir mokumui neskiriama tiek daug dėmesio ir nesuteikiama reikšminga reikšmė. Prieš kelerius metus gal taip ir buvo, tačiau didėjant kreditavimo suvaržymams ir valstybės reguliavimui, siekiant apsaugoti vartotojų teises ir apsaugoti įmonę nuo finansinės rizikos, paskolų suteikimo kriterijai nebankiniams kreditoriams taip pat tapo vis griežtesni. Dėl šių priežasčių daugelis kreditorių apskritai nebesiūlo paskolų bedarbiams, kad išvengtų galimų problemų. Šioje situacijoje pralaimi ir kreditoriai, ir vartotojai.

Tačiau , jei vėl palygintume bankų ir nebankų paskolų suteikimo kriterijus ir jų prieinamumo laipsnį, tai nebankų kreditorių paslaugos vis dėlto yra tos, kurios labiau prieinamos įvairioms visuomenės grupėms.

Šį prieinamumą formuoja nebankinių kreditorių skolinimo technologijos ir metodai, pavyzdžiui, SMS kreditą galima gauti tik išsiuntus vieną SMS žinutę, o greitąjį kreditą galima gauti prisijungus internetu tiek kompiuteryje, tiek išmaniajame telefone. Vis dar yra nebankinių kreditorių, kurie nesiūlo nė vienos iš minėtų galimybių būtent dėl to, kad vengia neatsakingo skolinimosi, o kartu ir finansinės rizikos. Kreipiantis dėl paskolos asmeniškai, potencialaus kliento tapatybei, kredito istorijai ir kreditingumui skiriama daugiau dėmesio nei virtualioje aplinkoje.

Žinoma, teikiant paraišką greitajai paskolai gauti , taip pat reikia užsiregistruoti ir pateikti įvairius asmeninius ir su paskola susijusius duomenis, tačiau dėl technologinio barjero kredito istorija ir kreditingumas vertinami bendrai , remiantis tik specialioje paraiškos formoje pateikta informacija, nesigilinant į detales. prieinamumas ir pasiekiamumas visiems, nepriklausomai nuo jų darbo vietos ir pajamų. Tai, kad kredito istorija ir kreditingumas nėra tinkamai vertinami, galima paaiškinti ir paskolų suteikimo greičiu, kuris daugeliu atvejų užtrunka vos 10-15 minučių. Ar per šį laiką tikrai įvertinama ir išanalizuojama visa tai, kas išdėstyta pirmiau?

Tikrai ne, tačiau reikia pripažinti, kad paskolų sumos ir grąžinimo terminai taip pat nėra dideli, o tai gerokai sumažina kreditoriaus finansinę riziką ir leidžia išduoti paskolas nedirbantiems ir pajamų neturintiems asmenims.

Kaip minėta, bet kokią paskolą, įskaitant greitąją paskolą, galima gauti ir nedarbo sąlygomis, jeigu asmuo turi kitų pajamų, pakankamų paskolos mėnesinėms įmokoms padengti, ir atitinka kitas kreditoriaus sąlygas.

Tačiau jei asmuo neturi nei darbo, nei kitų pajamų šaltinių, jam nerekomenduojama jokia paskola , net ir greitoji, nes paskolą reikia grąžinti, o jei asmuo neturi jokių finansinių išteklių, logiškai mąstant, to padaryti nebus įmanoma – ne tik pakenksite savo kredito istorijai, atimdami galimybę ateityje gauti bet kokią paskolą, bet ir atsidursite nesibaigiančiame skolų liūne, kuris gali baigtis skolų išieškojimu arba, dar blogiau, teismo procesu.

Nepaisant abipusės rizikos, vis dėlto yra keletas bendrovių, kurios oficialiai išduoda greituosius kreditus darbo neturintiems žmonėms, kuriuos galima pamatyti ir palyginti mūsų sudarytoje lentelėje.

Jei asmuo neturi darbo ir kitų pajamų šaltinių, greitąją paskolą rekomenduojama imti tik tuo atveju, jei jis nori lankyti kokius nors kvalifikacijos kėlimo kursus, ieško darbo ir yra visiškai įsitikinęs, kad artimiausiu metu gaus apmokamą darbą ar kitų pajamų šaltinių. įmanoma padengti paskolą.

Kitais atvejais būtinai suvokite didžiulę riziką ir atsakingai įvertinkite savo asmenines galimybes grąžinti paskolą!

Kodėl tokia paslauga teikiama?

Paskola bedarbiams iš esmės yra ta pati paskola, tik tai yra papildoma kategorija arba sąlyga, kai skolintojai siūlo klientams pasiskolinti, net jei jie neturi nuolatinio darbo. Latvijoje nedarbo lygis bet kuriuo metu svyruoja nuo 5 iki 20 %, o tai reiškia, kad šie 5-20 % darbingo amžiaus Latvijos gyventojų neturi oficialaus darbo, o iš tikrųjų realus nedarbo lygis paprastai būna dar didesnis, o tai reiškia tik tai, kad bedarbiai negalėtų gauti paskolų be jas išduodančių kreditorių. Žinoma, skolintis, kai neturi darbo, yra rizikingiau, tačiau žmonės turėtų turėti galimybę tai daryti, jei nori.

Neturėti darbo nereiškia neturėti pajamų!

Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl tokia paslauga turėtų būti mūsų rinkoje, yra ta, kad sąvoka “be darbo” nereiškia “be pajamų”. Vis dėlto yra įvairių būdų, kaip žmonės gali gauti pajamų: nuo šešėlinės ekonomikos ir nelegaliai dirbančių žmonių iki įvairių pašalpų, pajamų iš kapitalo ar investicijų ir paveldėjimo.

Asmuo, kuris, pavyzdžiui, 8 mėnesius reguliariai gauna bedarbio pašalpą, tikrai galės grąžinti tokią trumpalaikę paskolą, nes jo pajamos gali būti laikomos stabiliomis, net jei jis iš tikrųjų yra bedarbis! Todėl žmonės turėtų suprasti, kad neturėti darbo nereiškia neturėti pajamų, tačiau jei žmonės klausia, ar galima gauti paskolą neturint savarankiškų pajamų, tai atsakymas yra neigiamas, nes net jei įmonė per klaidą suteiks tokią paskolą, kaip jūs galėsite ją grąžinti?

Ar turėtumėte skolintis, jei neturite darbo?

ar turėčiau pasiskolintiTačiau mes nustatėme, kad net jei neturite darbo, yra tikimybė, kad galite pasiskolinti pinigų, nes nors ir ne visi kreditoriai suteikia tokias galimybes, pabandyti pakankamai vietos paskolai gauti tikrai pavyks. Tačiau ar turėtumėte skolintis, yra visai kitas klausimas, ir atsakymas į jį nėra toks paprastas. Jei šiuo metu neturite darbo, tačiau turite atsitiktinį ar ilgalaikį darbą ir esate visiškai tikri, kad šie planai nesužlugs, tuomet imti paskolą be darbo ir vėliau ją grąžinti neturėtų būti problema.

Tačiau jei net neplanuojate įsidarbinti ir norite pasiskolinti tam, kad galėtumėte pragyventi visai negalvodami apie ateitį ir apie tai, kaip grąžinsite šią paskolą, tuomet tikrai norėčiau jus sustabdyti nuo tokios paskolos ėmimo.

Žinoma, vis tiek galėsite ją gauti ir niekas negalės jūsų sustabdyti, nes greitieji kreditoriai tik išduoda pinigus, o ką jūs su tais pinigais darysite, jų jau nedomina. Tačiau jie suinteresuoti, kad pinigus grąžintumėte laiku, o jei taip nėra, tuomet skaičiuojami delspinigiai ir baudos, kurios galiausiai gali įstumti jus į daug gilesnes skolas. Taigi prieš skolindamiesi pagalvokite, ar tikrai galėsite grąžinti, ar ne, o tik norite nemokamai pasilinksminti, o tai gyvenime neįmanoma.

 

Parašykite komentarą