Finansinio raštingumo namuose įdiegimo patarimai

Remiantis naujausia asmeninių finansų apklausa, kurią atlikome iš „Creditea“, 79% ispanų mano, kad labai svarbu skatinti finansinį švietimą nuo mažens. Mes negalėtume susitarti daugiau, nes norint tinkamai tvarkyti savo asmeninius finansus, būtina įtraukti visą šeimą. Štai kodėl iš „Creditea“ siūlome jums geriausius patarimus, kad galėtumėte namuose įdiegti finansinį išsilavinimą. Gal pradėkime?

1. Tinkamai valdykite finansinius išteklius

Mūsų finansiniai ištekliai nėra neišsemiami. Turime labai aiškiai žinoti, kokius pinigus turime ir kaip juos valdyti negavus pajamų. Dėl šios priežasties pirmas dalykas, kurį turime padaryti, kad galėtume tinkamai valdyti savo išteklius, yra apskaičiuoti turimą turtą. Čia galime klasifikuoti mėnesines išlaidas, kad suprastume, kiek pinigų išleisime ir kiek galime sutaupyti.

Žinodami pinigus, kuriuos įvedame kas mėnesį, ir žinodami, kurios yra būtiniausios išlaidos ir be kurių galime apsieiti, patartina parengti mėnesio biudžetą. Tokiu būdu tam tikrą sumą galime skirti maistui, kitą dalį namų ūkio išlaidoms, kitą laisvalaikiui … Žinoma, šiuo metu svarbu įtraukti visą šeimą, nes priešingu atveju tai mums nepadės. . Tam mes galime kartu paruošti biudžetą, taip pat padedami mažųjų, paaiškindami, iš ko susideda šeimos ekonomika ir kodėl tvari ekonomika tampa vis svarbesnė.

Tokiu būdu mes galėsime kontroliuoti pinigus, kuriuos paprastai tvarkome, ir pajamas, ir išlaidas, numatydami tas išskirtines finansinės rizikos situacijas, kad išvengtume pusiausvyros tarp mūsų ekonomikos. Panašiai, jei šiame procese dalyvauja visa šeima, bus lengviau optimizuoti mėnesio biudžetą ir galėsime nustatyti trumpojo ir vidutinio laikotarpio tikslus.

2. Skatinti finansinį vaikų švietimą

Išmokę mūsų vaikus visko, ko jiems reikia norint tinkamai valdyti savo pinigus, jie ateityje jiems labai padės, o jiems atėjus laikui bus daug įmanoma tinkamai tvarkyti savo asmeninius finansus. Norėdami tai padaryti, galime ne tik įtraukti juos į šeimos finansus ar užsiregistruoti ekonominei vaikų veiklai, bet ir keletą dalykų, kuriuos galime padaryti, kad įtvirtintume finansinį išsilavinimą mažiesiems. Mes paliekame jums keletą patarimų:

  • Leiskite jiems tvarkyti savo pinigus, ar net kartais jie moka ir renka grąžą. Tokiu būdu jie gali išmokti naudoti pinigus ir suprasti, kaip jie veikia.
  • Padėkite jiems suprasti taupymo ir išlaidų sampratą. Norėdami tai padaryti, galime jiems patarti ir leisti sutaupyti pinigų, suprasdami poreikių ir norų skirtumus. Lygiai taip pat, jei ateis laikas, kai jie nori save palepinti, neturėtume to sutrukdyti, nes taip jie taip pat pamatys, koks naudingas gali būti taupymas, ir jausis labiau motyvuoti.
  • Kitas svarbus veiksnys yra priminti jiems vekselių ar monetų vertes. Šiuo metu gera gudrybė, kurią galime pritaikyti praktiškai, yra paskirstyti pinigus, kuriuos ketiname jiems skirti, skirtingos vertės monetomis ar vekseliais, kad jie išmoktų juos atskirti ir žinoti kiekvieno jų vertę.
  • Laikykite su jais savo pinigų organizavimo sistemą, tarsi tai būtų individualus biudžetas. Taigi jie išmoks sekti savo pajamas ir išlaidas. Galite leisti jiems priimti kai kuriuos sprendimus, net jei jie ir neteisingi, nes tokiu būdu jie po truputį mokysis.
  • Nurodykite jiems atidaryti savo banko sąskaitą, nes jie labiau įsitrauks ir supras taupymo svarbą.

3. Išmokite labiausiai paplitusių ekonominių terminų

Daugelis žmonių nežino tam tikrų finansų srities terminų, kurie yra būtini norint turėti gerą finansinį išsilavinimą. Tai yra terminai, kurie iš anksto gali atrodyti sudėtingi, tačiau jei bandysime su jais susipažinti arba turėsite po ranka ekonominį žodyną, iškart juos surasime. Ekonomiškame pasaulyje, kuriame gyvename, turime turėti tam tikrų pagrindinių finansinių žinių, kad galėtume daug geriau suprasti finansus. Tam mes galime pasinaudoti internetu ir, jei nežinote, nuo ko pradėti, negalite praleisti mūsų dienos pranešimo apie finansines sąlygas, kurias turėtume žinoti visi.

Žinoma, svarbu, kad ir mažieji žinotų šiuos terminus. Nebūtina pradėti nuo abstrakčiausių finansinių sąvokų ar rodiklių, tokių kaip TIN ar APR, tačiau kiekvieną dieną rasime daugybę situacijų, kuriose galime pristatyti keletą pačių pagrindinių sąvokų, paaiškindami, koks pasiūlymas, nuolaida, tai yra, kainos padidėjimas ir kt. Pradėdami nuo šių mažų detalių, po truputį galime įvesti sudėtingesnius terminus, taip pat priversime juos labiau domėtis šeimos finansais ir atrasti asmeninių finansų pasaulį.

4. įsigilinkite į pagrindinio finansinio mokymo kursą

Kai esame susipažinę su finansiniu išsilavinimu, labai gera mintis pasidaryti šiek tiek giliau, kad taptume tikru vadybos specialistu, kuris įvaldytų asmeninius finansus. Tam iš „Creditea“ siūlome jums organizuoti užsiėmimus ar kursus šia tema, kurie padės išmokti naujų dalykų, susijusių su finansais.

Tokiu būdu mes galime informuoti ir perduoti šias žinias visai savo šeimai. Kažkas labai naudingo ir prieinamo visiems. Tik tuo atveju, čia yra keli šaltiniai, į kuriuos galite kreiptis norėdami pagerinti savo finansinį išsilavinimą:

  • Interneto tinklaraščiai: internete gausu ekonomikos ekspertų, kurie padeda suprasti finansus paprasčiau ir visiems prieinamiau, suteikdami mums daug informacijos, kurios nežinome. Be to, kadangi tai yra tinklaraštis, mes galime jį lankyti tiek kartų, kiek reikia, kad viską gerai suprastume.
  • Finansų kursai: Jei norime būti šiek tiek rimtesni, yra daugybė kursų už prieinamą kainą, kurie bus labai naudingi plečiant finansinį išsilavinimą. Norėdami tai padaryti, galite eiti į finansinio mokymo, apskaitos ir finansų kursus, siūlomus universitete ar finansų mokykloje. Tiesą sakant, iš „Creditea“ praėjusiais metais mes skyrėme keletą stipendijų per mūsų finansinio švietimo programą, siekdami padėti jums pagerinti savo asmeninių finansų valdymą.
  • Informaciniai kai kurių internetinių platformų vaizdo įrašai: jie yra labai panašūs į tinklaraščius, tačiau labiau audiovizualiniai, todėl tai gali būti įdomus mokymosi būdas, dinamiškesnis ir linksmesnis.
  • Knygos: nors jos gali būti šiek tiek tankesnės, yra daugybė finansinio švietimo knygų, kurios gali būti labai naudingos išplėsti mūsų mokymą, be to, jų turinys vis labiau pritaikomas skirtingiems profiliams, taigi, kad ir kokio lygio žinių turėtume, galime rasti mums naudinga knyga.

Parašykite komentarą