Kredito ir debeto kortelės skirtumai

The kreditinės ir debetinės kortelės Jie tapo pagrindinėmis priemonėmis, leidžiančiomis veikti kasdien. Šiuo metu jų net nereikia nešiotis: įjungti juos mobiliuoju telefonu per banko programą, kurią galime padaryti nuo pirkimo prekybos centre, degalų įpylimo ar bilietų už kiną iki mokėjimo už specialią vakarienę, bilieto suteikimo. į automobilį arba avansu sumokėti už prietaisą.

Nors jų išvaizda yra gana panaši, kreditinės ir debetinės kortelės yra labai skirtingos dėl mokėjimo būdo, finansavimo galimybės ir palūkanų, kurios gali atsirasti dėl jo naudojimo. Apskritai pagrindinis skirtumas tarp vieno ir kito yra tas, kad nors naudojant debeto kortelę mokėjimai ar grynųjų pinigų išgryninimas apmokestinami tiesiogiai ir iš karto, turėtojo sąskaitoje, kredito kortele galite mokėti, net jei neturime lėšų , nes mes galime dirbti su kapitalu, kurį paskolino finansų įstaiga mainais į palūkanas.

Kas yra kreditinė kortelė?

The kreditine kortele yra mokėjimo priemonė, leidžianti turėtojui gauti pinigų sumą, kurios šiuo metu neturite savo banko sąskaitoje, tačiau tai yra pakankamai mokus profilis, kad turėtumėte tuos pinigus, kai ateis laikas grąžinti avansinę sumą. Tai yra kreditinės kortelės leidžia finansuoti pirkimai ar mokėjimai, kad klientas sudarytų skolą su kortelę išduodančia finansų įstaiga. Dėl šios priežasties bankai, prieš suteikdami kreditinę kortelę, paprastai atidžiai išanalizuoja kreditinės kortelės prašytojo finansinę padėtį.

Įsigydami tokio tipo produktus, turime iš anksto informuoti apie klausimus, kurie yra būtini norint atsakingai naudotis šia finansavimo priemone. Kaip ir bet kurį finansinį produktą, pirmiausia turime išanalizuoti savo poreikius išsirinkti geriausiai mums tinkančią kortelę.

Pasirinkdami grąžinimo laikotarpį, galime pasirinkti moka viską mėnesio pabaigoje be susidomėjimo ar grąžinti keliomis dalimis su likučio palūkanų norma. Taip pat turime nepamiršti, kad dauguma kreditinės kortelės paprastai turi metinį mokestį, taip pat komisiniai už kortelės išdavimą, atnaujinimą ir priežiūrą, kurie nurodyti sutartyje. Galiausiai patogu patikrinti su kortele susijusius privalumus, pavyzdžiui, draudimą be papildomų išlaidų už vagystę, nelaimingą atsitikimą ar pagalbą kelionėje.

Kokias savybes turi debeto kortelė?

Skirtingai nuo kreditinės kortelės, debeto kortele galima naudotis tik tuo atveju, jei banko sąskaitoje yra pakankamai lėšų. Tai yra, jei turime 600 eurų kortelėje, galime pasiimti pinigus bankomatuose ir įsigyti 600 eurų vertės pirkimų, nes jei bandysime atlikti didesnį mokėjimą, kortelė pateiks klaidą. likvidumo trūkumas. Kadangi jo naudojimas nereiškia, kad su išduodančiu subjektu turi būti sudaryta jokia skola, atidarius atsiskaitomąją sąskaitą, dažniausiai bankas pats mums siūlo Debetas kad galėtume patogiai ir saugiai elgtis su savo pinigais.

Apskritai, Mokesčiai, mokami už debeto kortelių priežiūrą, paprastai yra mažesni nei kredito kortelių. Tiesą sakant, jei jūsų darbo užmokesčio fondas ir pagrindiniai kvitai yra jūsų banke, yra normalu, kad jie jums siūlo juos nemokamai. Be to, norėdami apsaugoti savo pinigus nuo galimos vagystės, galite apriboti grynųjų, kuriuos galite tvarkyti per dieną, kiekį iki fiksuotos sumos, pavyzdžiui, 200 eurų. Tačiau jei jums reikia atlikti didesnę operaciją, šį parametrą galima lengvai pakeisti susisiekus su banku.

Kuo skiriasi kreditinė ar debetinė kortelės

Kaip matėme visame straipsnyje, nors abu yra veiksmingi mokėjimo metodai, skirtumas tarp kredito ir debeto kortelių yra didelis.

1- Pirma, kai debetinė kortelė apmokestinama tiesiogiai iš turėtojo sąskaitos, neviršijant sąskaitos lėšų ribos, turėdami kreditinę kortelę galime gauti daugiau kapitalo kad tikrai turime, nes, kaip rodo jo pavadinimas, tai leidžia mums naudotis kredito linija.

2- Antra, kreditinės kortelės suteikia mums galimybę mokėti dalimistodėl pirkite nemokėdami visos įmokos, nes tai leidžia mums atidėti mokėjimą iki kito mėnesio ar dar ilgiau (atsižvelgiant į palūkanų normą). Vietoj to debetinėse kortelėse visa suma nuskaičiuojama tiesiai iš kortelės turėtojo sąskaitos ir atimamas tiesiogiai iš likučio.

3- Galiausiai, kreditinės kortelės paprastai apima mokesčius ir palūkanos už pasiskolintą sumą, kuri taikoma dalijant mokėjimus ar atsiimant pinigus. Savo ruožtu debeto kortelės yra be palūkanų ir daugeliu atvejų jie paprastai neapima komisinių už atidarymą, priežiūrą ar atšaukimą.

Po Kalėdų labai įprasta kreditinėmis kortelėmis atidėti kai kurias per atostogas patirtas išlaidas. Tačiau svarbu žinoti šio mokėjimo metodo pasekmes, kad kitą mėnesį nepatirtume nemalonios staigmenos.

Jei jo naudojimas nesuteikia per daug pasitikėjimo savimi, geriausia, jei nuspręsite jo paprašyti Debetas Ir jei bet kuriuo metu jums reikia likvidumo injekcijos, paprašykite greito internetinio kredito, panašaus į „Creditea“ siūlomą kreditą. Mūsų kredito linija leidžia jums nedelsiant, saugiai ir visiškai internetu gauti paskolą iki 5000 eurų, kurią galite grąžinti patogiomis sąlygomis ir iki 36 mėnesių. Be to, galite pasirinkti mokesčius, kurie geriausiai tinka jūsų asmeninei situacijai, ir pasirinkti mėnesio dieną, kurią norite, kad mes jums sumokėtume mokestį. Pasitikėkite „Creditea“ ir pamiršite baimingą sausio nuolydį!

Parašykite komentarą