Studijų ir paskolų studentams grąžinimas Tinklaraščiai

studijų kreditaiStudentų ir studentų paskolos yra labai reikalinga paskolos rūšis, kurią šiandien naudoja jaunimas, kad padengtų studijų ar pragyvenimo išlaidas studijų metu, ir valstybė supranta, kad paskolos studentams nėra įprasta paskola, bet specializuota kategorija, todėl jos priėmė įstatymo projektą. tokių studijų paskolų su valstybės garantija suteikimo tvarka ir jų grąžinimo tvarka. Iš esmės, pagal Latvijos įstatymus, yra įvairių būdų, kuriais asmuo gali atidėti palūkanų mokėjimus arba iš dalies ir visiškai grąžinti šias paskolas.

Paskolos mokėjimo atidėjimas

Pirmas dalykas, kurį paskolos gavėjas gali padaryti naudodamasis studijų ar studentų paskola, yra atidėti tos paskolos mokėjimus, nesurenkant papildomų palūkanų šiais atvejais:

  • Jei skolininkas yra motinystės atostogose,
  • Jei skolininkas yra vaiko priežiūros atostogose ir nedirba visą darbo dieną iki pusantrų metų,
  • Jei skolininkas tęsia studijas bakalauro, magistro ar doktorantūros programose,
  • Jei paskolos gavėjui buvo suteiktas bedarbio statusas iki 2 metų,

Jei atitiksite bet kurį iš aukščiau išvardytų punktų, galėsite atidėti šiuos paskolos mokėjimus, o valstybė garantuoja, kad padengsite visus paskolos palūkanų mokėjimus kredito įstaigai.

Atvejai, kai galima grąžinti paskolą studijoms

  • Vaiko gimimo atveju – Jei jūs arba jūsų šeima turi vaiką, gimusį ar įvaikintą, galite gauti 30% valstybės garantuojamos paskolos grąžinimą, o tai reiškia, kad motina ar tėvas gali gauti 30% kredito sumažinimą už kiekvieną vaiką po vaiko gimimo. gimę ar įvaikinti, tačiau tokią nuolaidą už kiekvieno vaiko gimimą gali gauti tik vienas iš tėvų, o jei šeimoje yra mažiausiai 4 vaikai, tuomet galima grąžinti visą studijų kreditą (4 * 30 proc.) = 120%).
  • Jei skolininkas mirė arba tapo pirmos, antros klasės neįgaliu asmeniu – Tokiais atvejais valstybės garantuojama paskola visiškai grąžinama iš valstybės iždo.
  • Jei skolininkas dirba valstybės ar savivaldybių institucijose – Latvijos įstatymai numato, kad „darbuotojai valstybės ar vietos valdžios institucijose, taip pat gydymo įstaigose, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas, kurios apmokamos iš valstybės biudžeto, ir nevyriausybinio sektoriaus įstaigose, vykdančiose valstybės ar vietos valdžios užsakymus teikiant socialines paslaugas.“Turi teisę grąžinti studijų paskolą valstybės nustatyta tvarka, kuri yra 5%, 10% arba 20% per metus už kiekvienus tarnybos metus. Paskolos gavėjas gali kreiptis dėl tokios paslaugos, jei jo pasirinkta profesija atitinka valstybės apibrėžtas profesijas, kurios gali grąžinti šį garantuotą kreditą, o šios profesijos kiekvienais metais keičiamos ir apie jas pranešama visuomenei. Yra du lygiai – 10% ir 20% per metus, ir, priklausomai nuo gauto išsilavinimo, galite pretenduoti į vieną iš šių lygių, tačiau jei dirbate ne visą darbo dieną, šie procentai paprasčiausiai perpus sumažėja.
  • Jei skolininkas dirba globojant Gynybos ministerijai – Jei paskolos gavėjas studijų metu yra įgijęs pagrindinius pareigūno kursus arba pareigūno specialisto pagrindinius kursus, tada Gynybos ministerijoje galima gauti 50% sumažintą studijų kreditą, o paskolos gavėjas gauna 10 proc. studijų kredito sumažinimas už kiekvienus tarnybos metus.

Ar įmanoma grąžinti paskolą bankroto būdu?

Paskutinis variantas, nes vis dar įmanoma atsikratyti studijų paskolos negrąžinant, yra grąžinti ją asmens bankroto ar nemokumo procedūrų rėmuose. Tokiu būdu neįmanoma visiškai grąžinti visų studijų ar studentų paskolų, tačiau jei paskolos sutartyje yra numatytos tokios sąlygos, tai pasibaigus bankroto procedūrai tokią paskolą galima visiškai grąžinti!

Parašykite komentarą