Sutaupote atostogų metu – net užrakinimo metu!

JK užrakinimas dėl „Covid-19“ buvo sunkus daugeliui žmonių – ne tik finansiškai, bet ir psichiškai. Dažnai tai, kas mus išgyvena sunkiais laikotarpiais, yra tai, kad galime kažko laukti: galbūt tai Kalėdos, šeimos kepsniai ar visos svarbios vasaros atostogos. Tačiau atsižvelgiant į dabartinius kelionių apribojimus šalies viduje, jau nekalbant apie tarptautinį mastą, suprantama, kad atostogos atostogauti šiais metais gali būti tiesiog nekalbamos. Tačiau tai nebūtinai turi būti visiškas pražūtis ir niūrumas, nes tai reiškia, kad galite sutaupyti tuos papildomus centus ir kitais metais atostogauti pasakiškai (ir, tikiuosi, nepadarydami jokio kredito!).

Kadangi atostogos yra prabanga, ne visos galime jas sau leisti. Kartais mes pirmiausia turime susitaupyti, o tada likusį likutį įsidėti į kreditinę kortelę arba pasiimti finansavimą su atostogų paslaugų teikėju. Bet tai ne visada yra protinga, nes atostogos ir prabangūs pirkiniai kreditinėse kortelėse dažniausiai reiškia, kad reikia mokėti palūkanas, taigi atostogos tampa daug brangesnės nei tuo atveju, jei pavyktų sutaupyti pirmiausia. Taigi, kaip galite sutaupyti šiais metais, kad kitais metais atostogautumėte be palūkanų?

Taupyti pinigus

Taupyti pinigus visada yra protinga idėja. Nors tai gali būti keblu, atsižvelgiant į jūsų tikslias aplinkybes, jei bandysite šiek tiek sutaupyti čia ir ten, visada būsite geriau apsaugoti nuo būsimų finansinių sunkumų, pavyzdžiui, jei atsiras netikėta sąskaita. Kartais gali būti daug lengviau sutaupyti, kai turite galvoje pasiekiamą tikslą, o kai kurie iš šių tikslų gali apimti:

  • valdyti savo pinigų srautus po pajamų šoko
  • padengiant netikėtas sąskaitas
  • pavyzdžiui, atostogų ar kalėdinių dovanų

Taupoma norint tvarkyti pinigų srautus

Nors galbūt norėsite užsisakyti šias svajingas atostogas, pirmiausia turėtumėte sutaupyti „lietingos dienos“ fondą, kad padengtumėte bet kokius staigius pajamų sukrėtimus, pvz., Nedarbą. Geriausia, jei norite turėti taupomąjį puodą su maždaug trijų mėnesių darbo užmokesčiu. Tai rekomenduojama, nes tai reiškia, kad jei praradote darbą arba turite ilgą laiką atostogauti nemokamų atostogų, jums nereikia jaudintis. įvykdyti savo hipotekos ar nuomos mokesčius ir visus mokesčius už komunalines paslaugas, nes juos jau turėsite. „Rainy day“ lėšos padeda sumažinti tam tikrą spaudimą, atsirandantį ieškant naujo darbo ir ruošiantis interviu.

Sutaupyti trijų mėnesių atlyginimą nėra tai, kas nutiks per naktį. Tai yra ilgalaikis taupymo tikslas, turint nemažai įsipareigojimų. Tačiau tai padės susidurti su beveik bet kokiais ateities finansiniais sunkumais, kurie gali kilti jūsų kelyje. Jei dirbate pastovų darbą, tai būtų puikus laikas pradėti taupyti bet kokius atsarginius pinigus kiekvieną mėnesį, ypač todėl, kad užrakinimas reiškia, kad atsitiktiniai pirkimai šiuo metu yra sulaikomi. Arba, norint pasiekti tikslą, gali tekti atlikti keletą biudžeto koregavimų. Bet kokiu atveju jums visada bus geriau, jei už savęs turėsite sveiką taupymo banką.

Taupymas netikėtoms sąskaitoms padengti

Panašiai kaip taupant lietingos dienos fondui, taupant šiek tiek pinigų kiekvieną savaitę ar mėnesį, taip pat bus lengviau išspręsti tuos netikėtus mokėjimus, su kuriais susiduriame visi ištisus metus. Nesvarbu, ar skalbimo mašina ką tik supakavo, ar jūsų augintinis susikrovė gana didelę veterinarijos sąskaitą, turėdami grynųjų pinigų mokėjimui atlikti, o ne imti paskolą ar sumokėti į kreditinę kortelę, ilgainiui sutaupysite pinigų. paleisti.

Pagalvokite apie 20 arba 30 svarų atidėjimą kiekvieną savaitę ar mėnesį – kai tik jums bus sumokėta. Tokiu būdu maždaug po metų galėtumėte sumokėti daugiau nei 350 svarų netikėtiems mokėjimams. Kuo daugiau sutaupysite, tuo daugiau galėsite padengti iš pradžių nepasiekę paskolos. Kadangi sąskaitas mokėsite uždirbtais, o ne pasiskolintais pinigais, palūkanos ir mokesčiai taip pat nebus mokami.

Taupymas, kad būtų galima įsigyti prabangos prekių

Deja, kadangi tokie dalykai kaip atostogos nėra būtini kasdieniame gyvenime – nors po sunkios savaitės darbe tai tikrai gali jaustis, neturėtumėte iš tikrųjų užsisakyti atostogų, jei to negalite sau leisti. Štai kodėl tikrai gera mintis sutaupyti atostogoms prieš jas užsisakant.

Nors gali būti keblu rasti grynųjų, kuriuos reikia sumokėti dideliam mokėjimui, suskirstymas į mažesnius pasiekiamus tikslus padės jums jaustis, kad iš tikrųjų siekiate savo tikslų. Suskirstykite atostogų išlaidas į transportą, apgyvendinimą ir pinigų išleidimą. Tada, atsižvelgiant į tai, kiek jums reikia kiekvienai kategorijai, atitinkamai koreguojate laiko planą.

Pvz., Jei jūsų bendras biudžetas buvo 600 svarų, o kelionė kainuoja 200 svarų, apgyvendinimas kainuoja 250 svarų, o išlaidos – 150 svarų sterlingų, jei sutaupysite 50 svarų per mėnesį, mokėjimus galite suskaidyti į 4, 5 ir 3 mėnesius. atitinkamai mėnesiais. Tada galite pažymėti kiekvieną skyrių ir pamažu jūsų taupymo krūva augs ir išaugs į tą pelnytą šventę.

Taupymas užrakinimo metu

Šiuo metu pinigų taupymas iš viso negali būti svarstomas dėl finansinio neapibrėžtumo, su kuriuo susiduria dauguma mūsų dėl „Covid-19“ ir tokių dalykų, kaip atlyginimas. Nors tai ir keblu, nėra neįmanoma sutaupyti pinigų sumažintoms pajamoms. Tiesiog reikia griežtai elgtis su savo finansais.

Jei esate nusidriekęs, tada nekeliausite į darbą ir neišleisite pinigų tokiems dalykams kaip darbo pietūs. Jau taupote pinigus, kuriuos išleistumėte kasdien. Į parduotuves reikia eiti tik kartą per savaitę, taigi sumažės ir automobilio degalų sąnaudos. Nors jūsų pajamos gali būti ne tokios sveikos, kaip įprasta, dėl pinigų, kuriuos sutaupote dėl nedalyvavimo kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, kavos prieš darbą ar gėrimų užeigoje penktadienio vakarą, jūsų išlaidos taip pat bus sumažintos.

Kai atliksite prioritetinius mokėjimus, galėsite sutaupyti likusias disponuojamąsias pajamas, kai galutinai baigsis užrakinimas – arba kai mes pagaliau galėsime vėl keliauti. Tai bus sunku, tačiau atidėjus pinigus dabar, kai negalėsite jų išleisti atsitiktiniams pirkiniams, bus naudinga, neatsižvelgiant į tai, ar taupote blogiausiu atveju, ar taupote geriausiems.

Parašykite komentarą