Žvilgsnis į kai kuriuos 2016 m. Pavasarį Albertoje priimtus naujus įstatymus – daveberta.ca – Alberta Politics

Albertos įstatymų leidybos pavasario sesija vakar baigėsi po keturiasdešimt dienų trukusių diskusijų.

Šioje sesijoje mūsų politinių lyderių dėmesys dominavo dėl McMurray forte kilusių gaisrų sukeltų daugiau nei 88 000 albanų evakuacijos. Reaguodamas į laukinių gaisrų krizę, premjeras Rachel Notley ir Wildrose lyderis Brianas Jeanas trumpai atidėjo politiką į šalį ir pademonstravo savo, kaip politinių lyderių, stipriąsias puses. Tai buvo gaivi pertrauka nuo neigiamos retorikos ir hiperbolizmo, kuris dominavo Albertos politikoje.

Įstatymų leidybos sesija sukėlė išmetimą, sustabdė MLA sustabdymą ir kitas intrigas, tačiau vykstant biudžeto diskusijoms ir politinei dramai Naujosios demokratijos partijos vyriausybė vykdė gana ambicingą teisėkūros darbotvarkę.

Dvidešimt vienas vyriausybės įstatymas ir vienas du privačių narių sąskaitas buvo perduodami šios sesijos metu.

205 sąskaita: Farmacijos ir vaistų (farmacinės įrangos kontrolės) pakeitimo įstatymas, privataus narių sąskaitą pateikė Kalgaris-Vakarai Progresyvioji konservatorių MLA Mike’as Ellisas gavo vienbalsį MLA palaikymą, kai jis buvo priimtas įstatymų leidyboje. Įstatymo projektas apriboja piliulinių presų nuosavybę, reaguojant į Fentanilio krizę.

1 sąskaita: Darbo vietų kūrimo ir įvairinimo įstatymo skatinimas pristatė ekonomikos plėtros ir prekybos ministras Deronas Bilousas ministrui suteikė naujų galių kurti programas, orientuotas į provincijos pramonės ir verslo plėtrą. „Darbas“ ir „diversifikacija“ buvo pagrindiniai žodžiai, kuriuos šį pavasarį naudojo NDP ministrų kabinetų ministrai, nes jie susiduria su nedarbo padidėjimu ir pramonės investicijų sumažėjimu dėl sumažėjusios tarptautinės naftos kainos.

4 sąskaita: Aukščiausiojo teismo įgyvendinimo įstatymas, reglamentuojantis pagrindines paslaugas pristatė darbo ministras Christina Gray panaikino visų viešojo sektoriaus darbuotojų streikų draudimą, reaguodamas į Kanados Aukščiausiojo Teismo 2015 m.

7 projektas: Rinkimų ribų komisijos pakeitimo įstatymas pristatė teisingumo ministras Ketlina Ganley pastūmėjo rinkimų ribų perbrėžimo terminus iki provincijos rinkimų 2019 m., o tai gali turėti įtakos tų rinkimų rezultatams. Taisyklės, kaip jie anksčiau buvo priimti įstatymuose, buvo klaidingi, kai Progresyvieji konservatoriai paskelbė rinkimus vieneriais metais anksčiau nei Albertos nustatytų rinkimų datos įstatymas 2015 m.

NDP praleido progą pagerinti komisijų sudėtį, į kurią įeis penki paskirtieji (du skiria Vyriausybės taryba, du – Oficialioji opozicija ir vienas „neutralus“ vyriausybės pasirinktas pirmininkas). NDP turėjo pakeisti teisės aktus, kad būtų sukurta nepartinė teisminė komisija, panaši į tą, kuri paskirta perbrėžti federalines rinkimų ribas.

Pristatė finansų ministras Joe Ceci, 10 sąskaita: Fiskalinių įstatų pakeitimo įstatymas panaikino 15 procentų skolos ir nominalaus BVP viršutinę ribą, kurią NDP įgyvendino 2015 m. rudens sesijoje. Tai buvo klasikinis pavyzdys, kai vyriausybė grįžo prie įstatymo, kurio, ko gero, iš pradžių jie neturėjo priimti. Albertos vyriausybės grynosios skolos lygis išlieka pakankamai žemas, kad Albertas neturėtų iškart jaudintis. Tačiau kai mūsų provincijų kredito reitingai buvo pažeminti, dabartinėms ir būsimoms vyriausybėms bus svarbu įgyvendinti politiką, kuri iš tikrųjų padės išspręsti didelį vyriausybės pajamų trūkumą ir didėjantį biudžeto deficitą.

11 sąskaita: Albertos tyrimų ir inovacijų pakeitimo įstatymas reorganizavo keturis Albertos „Naujovi“Firmos tyrimų ir plėtros agentūros į vieną agentūrą, kuriai vadovauja viena valdyba ir generalinis direktorius. 18 sąskaita: Nepriklausomos aplinkos stebėsenos užtikrinimo aktas ištirpino Albertos aplinkos stebėsenos vertinimo ir ataskaitų agentūra ir įtraukė savo atsakomybę į Aplinkos ir parkų departamentą. 11 sąskaita taip pat nustatė vyriausiojo mokslininko pareigas.

15 sąskaita: grobuoniško skolinimo nutraukimo aktas pristatė tarnybos Alberta ministras Stephanie McLean nukreipta į paskolų iki atlyginimo pramonę, sumažinant mokamas paskolų dienas nuo 23 USD už 100 pasiskolintų USD iki 15 USD už 100 USD. Ponia McLean paskelbė, kad vyriausybė bendradarbiauja su kredito unijomis ir siūlo trumpalaikes paskolas kaip grobuoniškų paskolų alternatyvą.

19 projektas: Agentūrų, valdybų ir komisijų kompensavimo įstatymo reforma įvedė skaidrumą Albertos bizantiškoje paskyrimų agentūrų, valdybų ir komisijų sistemoje, kuri tapo saugiu prieglobsčiu PC partijos lojalistams, mecenatams ir išėjusiems į pensiją MLA per praėjusios vyriausybės 44 valdymo metus.

Ilgą laiką, 21 projektas: Modernizuoto savivaldybės vyriausybės įstatymas, dirbo daugelį metų, tačiau net ir taip stebėjosi, kad NDP sugebėjo tai įvesti taip anksti savo kadencijos metu. „Bill 21“ atnaujina ir atnaujina antro pagal dydį provincijos teisės akto dalis. Savivaldybės reikalų ministras Danielle Larivee, kylanti NDP žvaigždė, šią vasarą keliaus per provinciją ir konsultuosis su savivaldybių vadovais dėl šiame įstatymo projekte siūlomų pakeitimų, kurie buvo tik pirmojo svarstymo per šią sesiją.

Įstatymo projektas numato pagrindą didžiųjų miestų chartijų kūrimui įstatymo nuostatuose, už kuriuos pasisakė Edmontono meras. Donas Ivesonas ir Kalgario meras Naheed Nenshi. Tikimasi, kad chartijos bus parengtos iki 2017 m. Pavasario ir patvirtintos iki 2017 m. Vasaros.

NDP vyriausybės vėliavos laivo 2016 m. Pavasario teisės aktai buvo 20 sąskaita: Klimato lyderystės įgyvendinimo aktas. Dalis labai giriamo Klimato lyderystės plano 20 projektą įgyvendina anglies dioksido mokesčio ir nuolaidų programą. Aplinkos ir parkų ministras, kuris tampa NDP vyriausybės parašo žingsniu Shannonas Phillipsas subūrė įspūdingą savivaldybių, pramonės ir aplinkosaugos lyderių koaliciją, palaikydama naująjį įstatymą.

Nors yra teisėta kritika dėl įstatymo projekto, įskaitant tai, ar anglies mokestis iš tikrųjų yra „neutralus pajamoms“, Wildrose’o opozicija nepateikė jokio alternatyvaus plano. Oficialią opoziciją užklupo rimta savęs padaryta žaizda, kai devynių „Wildrose“ MLA pasirašytame straipsnyje anglies dvideginio kainos buvo lyginamos su „Holodomor“ – genocidu, kuris 1932–1933 m. Sovietų Sąjungoje nužudė maždaug 2,5–7,5 mln. Ukrainiečių. Lac La Biche-Šv. Paulius-dvi kalvos MLA Deivas Hansonas atsiprašė už komentarą, tačiau devyni MLA vengė atsakyti į klausimus apie genocido palyginimą, kai jų paprašė žiniasklaida.

Tikimasi, kad Albertos įstatymų leidybos asamblėja vėl sušauks 2016 m. Spalio 31 d. Ir posėdis vyks iki 2016 m. Gruodžio 1 d.

[Note: This was just a brief description of some of the bills debated and passed during the spring session. A full list of bills debated in this session can be found here]

El

Parašykite komentarą